O nama

Dječji vrtić "Prečko" nalazi se u istoimenom naselju u zapadnom dijelu Grada Zagreba, u vlasništvu je Grada Zagreba i djeluje od 1974. godine.

Cijelo vrijeme našeg postojanja nastojimo biti aktivni sudionici suvremeno koncipiranog predškolskog odgoja. Kontinuirano učimo o razvoju djece, suvremenim metodama rada s djecom, vježbamo komunikacijske vještine i vještine primjene novih znanja.

U svakodnevnom radu trudimo se doprinositi unapređivanju kvalitete života djeteta u cjelini, a osobitu pažnju poklanjamo uređenju svih prostora u vrtiću kako bismo omogućili djeci različite dobi druženje i sudjelovanje u raznovrsnim aktivnostima.

U Dječjem vrtiću "Prečko" zaposleno je 119 djelatnika.

Rad s djecom odvija se u 29 odgojnih grupa u koje je upisano 620-ak djece:

• u jaslicama su djeca od 1-3 godine života
  • u vrtiću su djeca od 3-7 godine života

Odgojne grupe smještene su u tri objekta:

• 8 odgojnih grupa u ulici M. Radev 1, najstariji objekt kojeg zovemo “Centar”
  • 12 odgojnih grupa u Tijardovićevoj ulici br. 13, zovemo ga “Tijardovićeva”
  • 9 odgojnih grupa u Jarnovićevoj ulici br. 23, u objektu kojeg zovemo “Marles”

U vrtiću se provodi i program predškole za 21 dijete u dvije skupine.