Tematske slikovnice za djecu povezane s Koronavirusom

Približiti i pojasniti djeci trenutnu situaciju ponekad je dosta teško. Ipak, u tome nam mogu pomoći tematske slikovnice, s kojima na zabavan, a djeci pristupačan i uobičajen način možemo podići svijest i razumijevanje naše djece. Tri takve slikovnice pronađite u nastavku i zajedno ih pogledajte.

Dan kada je sve stalo

Bok, ovo je koronavirus

Ti si moj Heroj

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Na sljedećoj poveznici možete pronaći društvenu priču za djecu ''Nešto se jako čudno dogodilo u mojem gradu'', koju je na hrvatski prevela i prilagodila dr. sc. Sanja Tatalović Vorkapić, prema originalnoj ideji dr. Shu-Chen Jenny Jen.
Na ovaj inovativan i lijep način lakše ćete sa svojim djetetom proći kroz trenutni period, ali istovremeno i razviti djetetova znanja o ovim važnim društvenim pojavama.

Nešto se jako čudno dogodilo u mojem gradu