Rastimo zajedno

U srijedu, 31. ožujka pedagoginja i defektologinja Dječjeg vrtića Prečko održat će online radionicu za roditelje.
Tema radionice je "Trebaju li djeca granice", a predviđeno vrijeme trajanja je od 17.00 do 18.30 sati.

Ciljana skupina sudionika su roditelji djece do 4 godine starosti.

Više o programu Rastimo zajedno, njegovom cilju i načinu prijave na radionicu pročitajte u dokumentu koji je u privitku.

Obavijest za roditelje

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

U Dječjem vrtiću "Prečko" i ove se pedagoške godine održava program radionica za roditelje ''Rastimo zajedno''.

Program je namijenjen roditeljima djece do četvrte godine života, a nastao je kao dio Programa za rani razvoj djece i poticajno roditeljstvo ''Prve 3 su najvažnije'' u organizaciji UNICEF-a.
Glavni je cilj ovih radionica pomoći roditeljima da upoznaju sebe kao roditelja i doznaju razne načine odnošenja prema vlastitom djetetu. Razmjena znanja, vještina, informacija i podrške koja se događa na radionicama koriste roditeljima u ispunjavanju njihovih roditeljskih odgovornosti te promiču rast i razvoj roditelja i djeteta.

Od ožujka do svibnja 2020. godine svake će se srijede, počevši sa srijedom 4. 2. 2020. u objektu "Centar" od 17:00 do 19:00 sati održati ukupno 11 radionica sa sljedećim temama:
  1. Roditelji 21. stoljeća
  2. Četiri stupa roditeljstva
  3. Roditeljski ciljevi i psihološke potrebe djeteta
  4. Sva naša djeca i kako ih volimo
  5. Slušanje – važna vještina roditeljstva
  6. Kako dijete uči o svijetu oko sebe
  7. Granice: zašto i kako?
  8. Kreiramo i biramo rješenja
  9. Roditeljske odgovornosti i još poneka pitanja
  10. Biti roditelj: utjecaji i izbori
  11. Završetak i novi početak

Radionice će se održati pod vodstvom stručne suradnice edukacijske rehabilitatorice Nevenke Kapuste i odgojiteljica Romane Špacapan i Ana-Marije Filipčić.